تورهای حوزه شینگن، کانادا و ترکیه در صدر شکایات گردشگران

يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹:۰۰ 2 سال پیش

169 دفتر خدمات مسافرتی در سال 97 لغو مجوز شدند

تورهای حوزه شینگن، کانادا و ترکیه در صدر شکایات گردشگران

عصر سفر- طی سال 97 در مجموع شاهد 2252 شکایت از دفاتر خدمات مسافرتی بودیم که منجر به لغو مجوز 169 دفتر خدمات مسافرتی شد.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از ایلنا، رحیم انور (جانشین معاون گردشگری استان تهران) با اشاره به تعداد شکایات ارائه شده به این معاونت استان تهران طی سال 97 گفت: طی سال 97 در مجموع شاهد 2252  شکایت بودیم که منجر به لغو مجوز 169 دفتر خدمات مسافرتی شد. در این میان مجوز 30 دفتر خدمات مسافرتی به دلیل شکایات گردشگران لغو شد.

به گفته او، در سال 97، 248 شکایات با موضوع تورهای داخلی و زیارتی بود همچنین 871 شکایت که یک سوم تمام شکایات را دربرمی‌گیرد با موضوع تورهای اروپا و کانادا بود.

انور ادامه داد: 274 شکایات در سال 97 با موضوع تورهای جنوب شرق و شرق آسیا مانند چین، مالزی و تایلند و... است که مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت.

جانشین معاون گردشگری استان تهران تصریح کرد: 228 شکایات سال 97 نیز مربوط به آسیای میانه و روسیه است و دلیل زیاد  بودن این تعداد شکایات در حوزه آسیای میانه نیز به دلیل برگزاری تورهای جام جهانی در سال گذشته بود.

به گفته او، کل شکایات رسیده به معاونت گردشگری استان تهران برای تور دبی 93 شکایت و برای تورهای ترکیه 538 شکایت است.

انور در توضیح چگونگی و چرایی لغو مجوز 169 دفتر خدمات مسافرتی در قبال 2252  شکایت رسیده، گفت: باید توجه داشت که بسیاری از این شکایات، منجر به محکومیت آژانس مربوطه نشد و برخی دیگر نیز به دلیل اجرای حکم اعلام شده، لغو مجوز نشدند. آژانس‌هایی که در نهایت لغو مجوز شده‌اند از آن جهت بود که به دلیل شکایت ارائه شده، محکوم شده بودند یا آنکه حکم را اجرا نکردند و به نوعی به هیچیک از قوانین احترام نگذاشتند از این رو لغو مجوز شدند.