چابهار مهم‌ترین چهارراه‌ کریدور شمال به جنوب جهانی

سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳:۰۰ 4 ماه پیش

چابهار مهم‌ترین چهارراه‌ کریدور شمال به جنوب جهانی

عصر سفر- بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران دارای ویژگی‌های گردشگری، تجاری و اقتصادی ویژه ای است که از آن به عنوان چابهار مهم‌ترین چهارراه‌ کریدور شمال به جنوب بازرگانی جهانی یاد می‌شود.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از میزان، بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران در کنار آب‌های عمان و اقیانوس هند قرار دارد که به دلیل موقعیت جغرافیای و شرجی بودن آب و هوا در برخی ایام از سال، یکی از گرم‌ترین شهر‌های ایران در زمستان و یکی از خنک‌ترین شهر‌ها در تابستان و آب و هوای متعادل در سایر به شمار رود

چابهار دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی همچون بندر گواتر، گل افشان، تالاب لیپار و ... است که در این میان کوه‌های مینیاتوری یا کوه‌های مریخی از شهرت زبانزدی برخوردار است.

کوه‌های مریخی از جمله جاذبه‌های گردشگری این منطقه به حساب می‌آید به گونه‌ای که تصویری از سیاره مریخ را برای گردشگران خود پدید می‌آورد.

این کوه‌ها در نزدیکی ساحل کچو تا خلیج گواتر قرار گرفته است.

این منطقه در کنار جاذبه‌های گردشگری از لحاظ اقتصادی نیز از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است به گونه‌ای که یکی از مهم‌ترین چهارراه‌های کریدور شمال- جنوب بازرگانی جهانی به شمار می‌رود.

بنا بر اعلام مسئولین منطقه چابهار به‌عنوان هاب منطقه‌ای و شهر لجستیک در طرح جامع حمل و نقل معرفی شده و به تصویب رسیده است که میعادگاه حمل‌ونقل ترکیبی است.

گفتنی است این منطقه در طرح جامع چابهار، توجه توامان به فرودگاه، بندر، راه‌آهن و جاده و ارتباط موثر آن با شهر و ساکنان شهر دارد.