اصفهان، تاریخی‌گردی است یا طبیعت‌گردی؟

يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹:۰۰ 6 ماه پیش

اصفهان، تاریخی‌گردی است یا طبیعت‌گردی؟

عصر سفر- استان اصفهان از لحاظ گردشگری شهر بسیار غنی است و هم دوستداران طبیعت و هم دوستداران بافت تاریخی می‌توانند تجربه‌های بسیار خوبی داشته باشند.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از ایسنا، بنابر اعلام سفرزون، بهتر است زمان مناسبی را برای سفر به اصفهان انتخاب کنیم که با کمی پرس‌وجو از افراد متخصص سفر و یا استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های راهنمای جاذبه‌های گردشگری می‌توان بهترین زمان را انتخاب کرد.

بهترین زمان سفر به اصفهان

از آن‌ جایی که بهار برای دیدن اکثر شهرهای ایران فرصت مناسبی است، اصفهان را می‌توانید در لیست سفرهای نوروزی خود قرار دهید و با یک تور اصفهان به خود و خانواده خود عیدی دهید. اگر طاقت گرمای تابستان را ندارید این سفر را به پاییز موکول کنید. فصلی نارنجی که بادهای خنک در شهر شروع به وزیدن کرده است. البته پاییز می‌تواند کمی هزینه‌های سفرتان را بالا ببرد. اگر طرفدار سرمای زمستان هستید، پس درنگ نکنید. حالا بریم با چند تا جاذبه پر مخاطب اصفهان آشنا شویم.

با جاذبه‌های اصفهان بیشتر آشنا شویم

اصفهان شهر جادویی هنر و تاریخ است. هر گوشه‌ی این شهر، جاذبه‌ای دارد که ببینندگانش را غافلگیر می‌کند. جستجو و کشف در زیبایی‌های خیال‌انگیز شهر اصفهان ما را به در خود غرق خواهد کرد؛ اما زیبایی‌های اصفهان برای گردشگران، تنها در آثار تاریخی آن محدود نیست. طبیعت ویژه‌ی اطراف شهر، به شما این فرصت را می‌دهد تا با زیست‌بوم منطقه یکی شوید. شب مانی در کویر، تجربه‌ی خاص طبیعت‌گردی در اصفهان است که نباید از دست بدهید.

از گذرگاه سی و سه پل تا میدان نقش جهان

شهر اصفهان از آن مقصدهایی است که همیشه طرفدار دارد. اصفهان‌گردی یک مهارت خاص محسوب می‌شود! شهری که آنقدر جاذبه دارد که باید اسامی آن‌ها را در یک فهرست بلند بالا قرار دهیم. بیراه نیست که اصفهان را نصف جهان می‌دانند. آنقدر گستردگی و تنوع دیدنی‌های اصفهان زیاد است که نمی‌توان در یک بازدید سرسری و کوتاه به تمام زیبایی‌های آن دست یافت.

 

تور کویر مرنجاب؛ سفر به سرزمین شن‌ها

یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین سفرها در میان گردشگران، تورهای کویر است. در میان تورهای کویر و جذابیت‌های آن، تور کویر مرنجاب طرفداران زیادی دارد. تجربه قدم زدن در محیط منحصر به فرد کویر و راه رفتن روی شن‌های روان و زیبای آن، دیدن ستارگان در شب‌های خنک کویر و هیجان‌های بی‌نظیر در کویر مرنجاب، همه و همه باعث شده تا گردشگران بسیار زیادی به این منطقه سفر کنند. تپه‌های شنی، دریاچه نمک، آسمان پرستاره شب و گونه‌های متنوع گیاهی و جانوری، از جذابیت‌هایی است که این منطقه کویری را از سایر مناطق ایران جدا می‌کند.

چه زمانی به کویر مرنجاب سفر کنیم؟

بهترین زمان سفر به کویر مرنجاب و به طور کلی کویرگردی، فصول سردتر سال است. چرا که در این زمان هوا خنک و مسیر خشک است. بهترین ماه‌هایی که می‌توانید در آن به کویر مرنجاب سفر کنید، اواخر آبان تا اوایل فروردین است.

کویر مصر، آمیزه‌ای هیجان‌انگیز از طبیعت‌گردی و تفریح

اگر اهل طبیعت‌گردی باشید، می‌دانید که سفر به کویر چقدر می‌تواند لذت‌بخش و دل‌انگیز باشد. دیدن از جاذبه‌های طبیعی منحصر به فرد کویر مصر، بازدید از روستاهایی اصیل با مردمانی مهمان‌نواز و فرهنگی غنی و تماشای آسمان پرستاره کویر، هر یک به خودی خود می‌تواند انگیزه‌ای خوب برای سفر به کویر مصر باشد. برای سفر به این دنیای خیال‌انگیز استفاده از تورها می‌تواند گزینه خوبی باشد و با رزرو تور کویر مصر می‌توانید تعطیلات خوبی را در کنار دوستان خود تجربه کنید.

بهترین زمان سفر به کویر مصر پاییز است.