با استانبول و بهترین زمان سفر به این شهر آشنا شوید

چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱:۰۰ 7 ماه پیش

با استانبول و بهترین زمان سفر به این شهر آشنا شوید

عصر سفر- استانبول از بزرگترین و توریستی‌ترین شهرهای کشور ترکیه است.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصرسفر» به نقل از ایسنا، مراکز خرید متعدد و جشنواره‌های جذابی که در این شهر برگزار می‌شود، باعث شده تا گردشگران زیادی از سراسر دنیا استانبول را برای سفر انتخاب کنند. همچنین موقعیت جغرافیایی و آب و هوای خوب این شهر زیبا از عوامل تاثیرگذار این موضوع بوده است. با تمام این تفاسیر عده‌ای از مسافران برای این که بخواهند به استانبول بروند نیاز به اطلاعاتی نظیر اینکه چه هتلی را برای اقامتشان انتخاب کنند و یا اینکه رستوران‌های خوب این شهر کجا هستند، نیز دارند.

موقعیت جغرافیایی استانبول

شهر استانبول در شمال غربی منطقه مرمر ترکیه قرار گرفته است. مساحت استانبول 1٫831 کیلومتر مربع است. بخش قدیمی استانبول روی هفت تپه ساخته شده که همگی در میان دیوار دفاعی شهر قرار داشته‌اند. بلندترین نقطه استانبول تپه کاملیکا (Camlica Hill) یا به ترکی چاملیچا تِپِسی(Çamlıça Tepesi) است که حدود 267 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. جمعیت این شهر طبق آمار سرشماری که در  سال 2016 انجام شده، 14804116 نفر بوده است. برای خرید بلیط هواپیما استانبول همین امروز اقدام کنید.

مختصری از تاریخ شهر استانبول

قدمت استانبول به 660 سال قبل از میلاد بر می‌گردد. این شهر را بیزانس‌ها و مستعمره‌نشینان یونانی تاسیس کردند، در 324 بعد از میلاد جنگ‌هایی در این شهر رخ داد و امپراطور روم کانستانتین توانست رقیب خود را شکست دهد و خود امپراطور شهر استانبول شود و حکومت خود را برپا کرد. در سال 1453 میلادی هفتمین شاه عثمانی سلطان محمد دوم شهر کنستانتینوپل را فتح کرد و نام شهر را به استانبول یعنی جایگاه وفور اسلام تغییر داد. پس از برقراری جمهوری در ترکیه، شهر آنکارا به عنوان پایتخت این کشور انتخاب شد ولی استانبول همچنان اهمیت خود را در اقتصاد، تجارت و گردشگری کشور حفظ کرد و بتدریج نوسازی‌های بسیاری در آن انجام شد. 

آب و هوای استانبول

با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر استانبول، آب و هوای این ناحیه دارای تغییرات متعددی است. در این شهر شما می‌توانید شاهد آب و هوای مدیترانه‌ای، گرمسیری  و آب و هوای اقیانوسی باشید. گرم‌ترین ماه سال در این کشور 24 درجه سانتیگراد و سردترین ماه هم فوریه بوده که میانگین دما در این ماه 6 درجه سانتیگراد است. میزان بارندگی در شهر استانبول 100 میلی متر در ماه ژانویه اندازه‌گیری شده است.

بهترین زمان سفر به استانبول

تقریبا همه ماه های سال برای سفر به استانبول مناسب است، اما بهترین زمان برای رفتن به این شهردر ترکیه بهار و پاییز است. علاوه بر هوای دلچسب پاییز حراج‌ها و جشنواره‌های زیادی هم در این دو فصل برگزار می‌شود که می‌توانند سفر شما بهتر بنمایند. اگر بخواهیم به تفکیک فصل‌های شرایط سفر بگوییم به صورت زیر می‌توان شرح داد:

تقریبا می‌توان گفت بهترین زمان سفر به استانبول فصل بهار است. چرا که از میزان بارش های فصلی کم شده و هوا طراوت خاصی را به خود می‌گیرد. همچنین حراجی‌ها و برنامه‌های ویژه مخصوص نوروز نیز در این فصل برگزار می‌شود که همگی سبب می‌شوند شما سفری عالی را تجربه کنید.