از تابستان سال آینده پرواز چارتاری داخل کشور نخواهیم نداشت

سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳:۰۰ 11 ماه پیش

رییس هیات مدیره انجمن دفاتر خدمات جهانگردی ایران:

از تابستان سال آینده پرواز چارتاری داخل کشور نخواهیم نداشت

با هر تور ارزانی به خارج کشور نروید

عصر سفر- گاهی در خانه نشستن از سفر رفتن با تور‌های خارجی ارزان قیمت به صرفه‌تر است.

سرویس : حمل و نقل

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از میزان، حرمت اله رفیعی در نشست خبری شصتمین سالگرد تاسیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران گفت: در دوره جدید هیات مدیره انجمن تلاش کردیم که حقوق صنعت گردشگری را مانند حقوق صنوف دیگر احیا کنیم. جایگاه انجمن‌های گردشگریط جایگاه مناسبی نیست و در برخی سازمان‌ها دولت برای رفع تکلیف و سیاهی لشکر از انجمن‌ها دعوت می‌کند.

وی افزود: به تازگی با سازمان هواپیمایی کشوری تفاهم‌نامه امضا کردیم و زین پس رسیدگی به شکایت، تعیین صلاحیت‌ها، تمدید و تشکیل پرونده و بازدید‌ها از دفاتر به عهده انجمن خواهد بود.

رفیعی با اشاره به مخالفتش با بازرسی از دفاتر گفت: با رویه‌ای بازرسی از دفاتر صورت می‌گیرد مخالف هستیم. به طور کلی دفاتر ما متخلف نیستند و گاهی به قوانین آشنایی ندارند. بخش مهمی از مشکلات را ایرلاین‌ها ایجاد می‌کنند. دفاتر یک حلقه واسط است که خدمات را از شرکت‌های مختلف می‌گیرند و به مخاطبان ارائه می‌دهند.

وی افزود: تخلف در دفاتر حداقلی است، اما تا شب عید می‌شود، بازرسی از دفاتر‌ها شروع می. شود. ان هم در شرایطی که وضعیت دفاتر بحرانی است و پیک کاری آن‌ها محسوب می‌شود.