نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی در چابهار افتتاح شد

سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷:۰۰ 11 ماه پیش

نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی در چابهار افتتاح شد

عصر سفر- نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی در منطقه آزاد چابهار امروز/سه شنبه/ با حضور مدیرعامل، شماری از مسولان محلی و قشرهای مختلف مردم افتتاح شد.

سرویس : نمایشگاه

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از ایرنا، مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: این نمایشگاه با هدف ارتقای مشارکت های اجتماعی، ایجاد اشتغال و درآمدزایی، تولید برای جامعه محلی، معرفی هنر زنان و مردان بلوچ و ایجاد فضای مناسب برای بازدید سرمایه گذاران و گردشگران راه اندازی شده است.

طاهره شهرکی افزود: در این مکان دوره های تخصصی، تجاری سازی و آموزش ساخت صنایع دستی و دوره های آموزشی مهارت و کسب و کار برگزار و برای شرکت کنندگان گواهینامه صادر می شود.
وی بیان کرد: ساخت و تجهیز کارگاه های تولیدی صنایع دستی و تامین مواد اولیه آن بر عهده سازمان منطقه آزاد چابهار است تا از این طریق بتوان فضای مناسب برای فروش محصولات ایجاد و به رونق کسب و کار کمک کرد.
وی ادامه داد: با راه اندازی این نمایشگاه بستری مناسب برای عرضه محصولات تولیدی صنایع دستی فراهم شده است و برای عده ای از زنان و مردان هنرمند که توان اجاره و هزینه کلان برای مکان عرضه و فروش صنایع غذایی را ندارند می تواند قوت قلبی برای رونق کسب و کار و اشتغال آنان باشد.
مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: در این نمایشگاه آثار 122 نفر از صنعتگران سیستان و بلوچستان در معرض نمایش و فروش گذاشته شده است.
وی ادامه داد: همچنین حدود 900 اثر از رشته های مختلف نظیر صنایع دستی ساخته شده از صدف، سوزن دوزی بلوچی، البسه زنان بلوچ، حصیربافی، سفال کلپورگان، سفال هلنچکان قصرقند و زیور آلات محلی و انواع دکوری خانه برای فروش عرضه شده است.
شهرکی اظهار داشت: مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی سیستان و بلوچستان برای اعطای هدایا و تهیه جوایز می توانند از محصولات تولیدی انواع صنایع دستی منطقه آزاد چابهار استفاده کنند تا بتوان صنعتگران را به ادامه فعالیت و تولید بیشتر دلگرم کرد.
به گزارش ایرنا، نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی در ساختمان اداری شماره سه منطقه آزاد چابهار دایر شده است.