تورهای گردشگران خارجی مازندران روال عادی را طی می‌کنند

سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸:۰۰ 6 ماه پیش

تورهای گردشگران خارجی مازندران روال عادی را طی می‌کنند

عصر سفر- معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت که سانحه دلخراش هوایی اخیر هیچ تاثیری بر تورهای گردشگران خارجی استان نداشته این تورها روال عادی کاری خود را طی می‌کنند.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از ایرنا، استان مازندران یکی از مقاصد گردشگران خارجی است که در روزهای اخیر به دنبال سانحه هوایی شایعاتی در باره لغو بعضی تورهای خارجی استان پخش شده بود.

مهران حسنی  افزود:  تورهای خارجی استان مازندران شرایط عادی را طی می کنند و هیچگونه توقفی را تاکنون شاهد نبودیم.

وی گفت : در روزهای اخیر چندین تور از جمله گردشگران هندی در مازندران حضور داشتند و روز گذشته نیز با پایان یافتن سفرشان از استان خارج و به کشورهای خود بازگشتند.

معاون گردشگری مازندران افزود : تمامی تورهای داخلی و خارجی از جمله تورهای گردشگری هوایی استان برقرار است و هیچ مشکلی در این زمینه مشاهده و یا گزارش نشده است.

بر اساس گزارش میراث فرهنگی مازندران ، از ابتدای امسال تاکنون 106 هزار گردشگر خارجی به این استان سفر کرده‌اند که نسبت به سال گذشته رشد 38 درصدی دارد.

همچنین امسال گردشگران خارجی حدود 535 هزار شب در اقامتگاههای رسمی مازندران اقامت کردند.

استان مازندران رتبه نخست کشور در جلب گردشگر را دارد و به طور میانگین سالانه میزبان بیش از 20 میلیون گردشگر است. امسال تاکنون نیز حدود 76 میلیون نفر شب اقامت گردشگر در اقامتگاههای رسمی استان ثبت شد.