جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹:۰۰ 3 سال پیش

موزه طلا در کدام کشور است؟

عصر سفر- موزه ای متفاوت و البته گران قیمت را برای علاقه مندان به تاریخ در این گزارش معرفی می کنیم.

سرویس : عمومی

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمایت از باستان‌شناسان یکی از راه‌های حفاظت از میراث فرهنگی یک کشور است. در طول تاریخ،اقدامات متعددی در قالب حمایت از این قشر انجام شده است. به عنوان مثال یک بانک در سال 1934 از یکی ازپروژه‌های باستان‌شناسی کلمبیا حمایت کرد و در نتیجه یک موزه شکل گرفت. این موزه که قایق طلای معروف مویزکا (یک اثر هنری مربوط به افسانه الدورادو) را به نمایش گذاشته و با نام موزه طلا شناخته می‌شود.

موزه طلا پس از یک دهه فعالیت در اکتبر 2008 گسترش یافت و مرمت شد. این موزه نزدیک به 55 هزار اثر موزه‌ای را در خود جای داده است.
افرادی که از بخش توسعه‌یافته موزه طلا بازدید می‌کنند، می‌توانند 6 هزار قطعه از آثار موزه‌ای موجود در این موزه را ببینند.

اتاق اصلی موزه طلا با نام مردم و طلا در کلمبیا قبل از اسپانیا شناخته می‌شود. در این اتاق کار‌های آثار طلایی از فرهنگ‌های مختلف ساکن کلمبیا قبل از رسیدن استعمارگران اسپانیایی در داخل محفظه‌های شیشه‌ای به نمایش گذاشته شده‌ است.موزه طلا به بخش‌های مختلفی تقسیم شده تا بتواند آثار مرتبط به هر کدام از فرهنگ‌های ساکن کلمبیا را به صورت جداگانه در معرض دید عموم قرار بدهد.

بازدیدکنندگان در انتهای این بخش در اتاق سودآوری از طریق فیلم‌های هنری با مهمترین قطعات طلای موزه آشنا می‌شوند.