اخذ عوارض طبق پیمایش در آزادراه تهران- ساوه اجرایی شد

سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲:۰۰ 11 ماه پیش

اخذ عوارض طبق پیمایش در آزادراه تهران- ساوه اجرایی شد

عصر سفر- مدیرکل بهره‌برداری آزادراه‌ها گفت: در راستای رعایت عدالت اجتماعی، سیستم اخذ عوارض آزادراهی بر اساس مسیر طی شده در آزادراه تهران- ساوه اجرایی شد.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، بهنام داودی از آغاز سیستم اخذ عوارض پیمایشی در آزادراه تهران - ساوه خبر داد.

وی گفت: به دنبال راه‌اندازی سیستم اخذ عوارض الکترونیک آزادراهی در کشور و رعایت عدالت اجتماعی پرداخت عوارض بر اساس پیمایش در آزادراه تهران- ساوه به عنوان اولین آزادراه در کشور اجرایی شد.

‌‎وی در مورد این طرح اعلام کرد: در این طرح رانندگان عوارض عبور از آزادراه تهران- ساوه را به صورت کامل پرداخت نمی‌کنند و نرخ بر اساس مسیر طی شده محاسبه می‌شود.

داودی افزود: این طرح از محدوده آزادگان تا رباط کریم تعیین شده است و رانندگانی که در این محدوده وارد آزادراه شده و از آن خارج شوند هزینه عبور از کل آزادراه را پرداخت نمی‌کنند.

‌‎وی ادامه داد: پنج دروازده مشخص شده است و عوارض بر اساس ورود و خروج و مسافت طی شده در این محدوده‌ها محاسبه می‌شود.
‌‎مدیرکل بهره برداری آزادراه ها از اجرایی شدن این طرح از بامداد 18 اسفند ماه در این آزادراه خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی شده است تا آزادراه کرج- قزوین نیز به زودی به این سیستم مجهز شود.

‌‎وی اجرایی شدن این طرح را اقدام مهمی در رعایت حقوق شهروندی اعلام کرد و افزود: به زودی تمام آزادراه‌های کشور به این سیستم مجهز خواهد شد.

‌‎ داودی اخذ عوارض در منطقه یک آزادراه تهران- شمال را نیز به نوعی در راستای همین طرح دانست و گفت: نرخ عوارض عبور از این آزادراه نیز از شنبه تا چهارشنبه نسبت به پایان هفته تا جمعه شب متفاوت است.