جایگزینی مرمت آثار تاریخی استان به جای پرداخت مالیات

چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵:۰۰ 6 ماه پیش

مدیر کل میراث‌فرهنگی استان سمنان خبر داد:

جایگزینی مرمت آثار تاریخی استان به جای پرداخت مالیات

عصر سفر- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از اشخاص حقیقی و حقوقی دعوت کرد به جای پرداخت مالیات، نسبت به مرمت و تجهیز بناهای تاریخی استان اقدام کنند.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از ایلنا، مهدی جمال اظهار داشت: بر اساس قانون بودجه، مؤدیان مالیاتی استان می‌توانند به‌جای پرداخت مالیات نسبت به مرمت و تجهیز بناهای تاریخی اقدام کنند.
وی افزود: به استناد بند "د" تبصره 10 قانون بودجه، تمامی وجوه و هزینه‌هایی که توسط اشخاص حقیقی و حقوقی به ‌منظور احداث، تکمیل، تجهیز فضاها، حفاظت، مرمت و نگهداری از بناهای تاریخی، فرهنگی، مساجد و حوزه‌های علمیه (حسب مورد) صرف شود، با تأییدیه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و اعلام به اداره‌کل امور مالیاتی، به ‌منزله هزینه‌های قابل ‌قبول مالیاتی تلقی می‌شود.

جمال خاطر نشان کرد: تمامی مؤدیان مالیاتی می‌توانند برای حفظ و نگهداری از میراث‌های ارزشمند گذشتگان و توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار نسبت به استفاده از این قانون اقدام کنند.

وی تصریح کرد: استفاده از این قانون فرصت مناسبی برای ساماندهی و مرمت بناهای تاریخی استان است و افرادی که علاقه‌مند به فعالیت در حوزه میراث فرهنگی هستند می‌توانند از این قانون بهره مند شوند.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: با توجه به وجود بیش از 800 اثر  ارزشمند تاریخی در استان سمنان که در فهرست ملی به ثبت رسیده اند، تمامی مؤدیان مالیاتی می‌توانند نسبت به استفاده از این قانون اقدام کنند.