تجهیز ۲۳۰ مرکز فرهنگی‌تاریخی به سیستم فروش بلیت الکترونیکی

پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶:۰۰ 4 ماه پیش

نیکزاد مطرح کرد؛

تجهیز ۲۳۰ مرکز فرهنگی‌تاریخی به سیستم فروش بلیت الکترونیکی

عصر سفر- مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ایران‌گردی و جهان‌گردی گفت: 230 مرکز فرهنگی تاریخی مجهز به سیستم فروش بلیت الکترونیکی شدند، قرار است 12 مرکز باقیمانده نیز تا هفته آینده به این سیستم تجهیز شوند.

سرویس : اخبار

‌به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از مهر، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به همراه معاون توسعه مدیریت و معاون صنایع‌دستی حدود پنج ساعت از شرکت مادر تخصصی ایران‌گردی و جهان‌گردی بازدید کرد و در روند اجرای جزئیات طرح‌های این شرکت قرار گرفت.

خشایار نیکزادفر در خصوص پروژه‌های شرکت مادر تخصصی ایران‌گردی و جهان‌گردی گفت: مجموعه‌ای به صورت مشارکتی سال گذشته با حضور معاون توسعه مدیریت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افتتاح شد. شکل‌گیری اولیه این مجموعه برای راه‌اندازی سیستم فروش بلیت الکترونیکی بود. یکی از پروژه‌های این مجموعه که به شکل مشارکتی با یکی از بانک‌ها در حال انجام است، سیستم فروش بلیت الکترونیکی در سراسر کشور بوده که سال گذشته از 242 مرکز فرهنگی‌تاریخی که تحت پوشش وزارتخانه است 70 مرکز از 16 استان مجهز به سیستم فروش بلیت الکترونیک شد و تاکنون نیز 230 مرکز از 28 استان مجهز به این سیستم شده‌اند.

او افزود: از جمله مزایا سیستم فروش بلیت الکترونیکی در مراکز فرهنگی‌تاریخی می‌توان به شفافیت مالی، جلوگیری از تقلب و سو استفاده و مصرف بی‌رویه کاغذ، امکان خرید اینترنتی به آسانی از طریق تلفن همراه و همچنین کاهش نیروی انسانی کنترل‌گر اشاره کرد.

نیکزادفر تصریح کرد: از دیگر پروژه‌هایی که به شکل مشارکتی انجام شده است می‌توان به سامانه یکپارچه تطبیق و استانداردسازی تأسیسات گردشگری و سامانه ملی مجازی صنایع‌دستی اشاره کرد که قرار است با حضور مونسان از این سامانه‌ها رونمایی شود.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ایران‌گردی و جهان‌گردی بیان کرد: توضیحاتی در خصوص اجرای پروژه‌های مجتمع‌های خدماتی بهداشتی استان‌های اردبیل، فارس و کرمان به مونسان ارائه و مقرر شد تفاهم‌نامه‌ای با وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی منعقد شود تا بهره‌برداری از این پروژه‌ها به این شرکت واگذار شود.

او افزود: وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بر نگهداری این مجتمع‌ها تأکید کردند. به این منظور بحث راه‌اندازی پمپ بنزین‌های کوچک مقیاس در مجتمع‌های خدماتی بهداشتی مطرح شد و وزیر نیز در این زمینه موافقت خود را اعلام کردند و قرار شد مدیران کل استان‌ها برای اخذ مجوزهای لازم در این زمینه از ادارات پخش و پالایش استان‌های خود مساعدت لازم را با این شرکت داشته باشند.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ایران‌گردی و جهان‌گردی گفت: گزارشی نیز در خصوص نوسازی ساختمان دفتر مرکزی و مراحل اجرایی پروژه مجتمع فرهنگی و گردشگری سرخه که مدیریت اجرای آن بر عهده این شرکت است به وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ارائه شد.

برگزاری مسابقه طراحی معماری فروشگاه‌های صنایع‌دستی در اقلیم‌های مختلف

نیکزادفر از برگزاری مسابقه طراحی معماری فروشگاه‌های صنایع‌دستی در اقلیم‌های مختلف خبر داد و اظهار کرد: فراخوان این مسابقه بعد از ابلاغ اعتبار منتشر خواهد شد.

او بیان کرد: با توجه به اینکه تفاهم‌نامه‌ای با دفاتر خدمات الکترونیک دولت منعقد شده، دکتر مونسان بر استفاده از ظرفیت این تفاهم‌نامه به منظور تسهیل در ارائه خدمات به مخاطبان وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تأکید کردند، همچنین دستور دادند تا هر چه زودتر پیگیری برای تجهیز و راه‌اندازی دفاتر اطلاع‌رسانی در مبادی ورودی گمرکات و فرودگاه امام خمینی (ره) انجام شود.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ایران‌گردی و جهان‌گردی از برگزاری سه دوره آموزشی غیرحضوری برای مالکان و بهره‌برداران خانه‌های مسافر خبر داد و افزود: در سامانه خانه مسافر سه دوره آموزشی به شکل ویدئویی با موضوعات اصول اولیه ایمنی و بهداشت، فنون پذیرایی و تشریفات و مهارت‌های ارتباط مؤثر پیش‌بینی شده و علاقه‌مندان می‌توانند از این دوره‌ها استفاده کنند، در آزمون غیرحضوری شرکت کرده و گواهینامه آن را که توسط اداره‌کل آموزش معاونت گردشگری به شکل الکترونیکی صادر می‌شود، دریافت کنند.

نیکزادفر تصریح کرد: مقرر شد تا استفاده از این سامانه توسط معاونت گردشگری به استان‌ها طی چند روز آینده ابلاغ شود.

بهسازی دیوار شمالی کلیسای سنت استپانوس

او از بهسازی دیوار شمالی کلیسای سنت استپانوس خبر داد و افزود: طرح بهسازی به معاونت میراث‌فرهنگی ارسال شده و کلیات آن در شورای فنی متشکل از پیشکسوتان حوزه میراث‌فرهنگی و با حضور معاون میراث‌فرهنگی کشور مورد تأیید قرار گرفته است. به امید خدا به محض ابلاغ اعتبار لازم از سوی وزارتخانه عملیات اجرایی آن پس از طی تشریفات قانونی و شناسایی پیمانکار واجد شرایط آغاز خواهد شد.