عوارض ۲۵هزارتومانی آزادراه غدیر برای خودروهای سواری

جمعه ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶:۰۰ 2 ماه پیش

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد؛

عوارض ۲۵هزارتومانی آزادراه غدیر برای خودروهای سواری

عصر سفر- وزیر راه با اشاره به افتتاح آزادراه غدیر همزمان با 13رجب گفت: کاهش 90دقیقه‌ای زمان سفر و کاهش بار ترافیکی اتوبان تهران ـ قزوین از مزایای این اَبرپروژه است.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از تسنیم، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از آزادراه غدیر (آزادراه کنارگذر جنوبی تهران)‌ اظهار کرد: آزادراه غدیر از پروژه‌های پرافتخار کشور است که با سرمایه‌گذاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) و با مشارکت شرکت‌های داخلی و باتجربه ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه طول این مسیر آزادراهی 158 کیلومتر از آبیک قزوین تا گرمسار است، افزود: این آزادراه کاهش 90دقیقه‌ای زمان سفر و کاهش بار ترافیکی اتوبان تهران ـ کرج ـ قزوین را در پی دارد و اتصال به 5 آزادراه دیگر یکی از ویژگی‌های آن است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این مسیر آزادراهی بخشی از کریدور ترانزیتی شرق و غرب است و از ایده تا طراحی و ساخت و بهره‌برداری همه در این دولت انجام شد، تصریح کرد: کاهش مصرف سوخت، کاهش تولید آلاینده‌های زیست‌محیطی، کاهش ترافیک عبوری و افزایش ایمنی از مزایای اجرای این پروژه است.

وی با ابراز اینکه این پروژه رکورد پیشرفت سالانه پروژه‌های عمرانی و زیرساختی را زد، عنوان کرد: پیش از این بالاترین رکورد در پیشرفت پروژه‌های عمرانی و زیرساختی 9 درصد در سال بود اما امروز و در این پروژه به رقم پیشرفت 20درصدی رسیدیم.

اسلامی با اعلام این‌که آزادراه غدیر 13 رجب مقارن با میلاد حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) افتتاح می‌شود، گفت: قیمت عوارضی برای خودروهای سواری 25 هزار تومان و برای تریلی 80 هزار تومان در نظر گرفته شده است.