ورود سالانه ۱.۷ میلیون زائر عراقی به کشور

سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳:۰۰ 10 ماه پیش

رئیس سازمان حج و زیارت مطرح کرد:

ورود سالانه ۱.۷ میلیون زائر عراقی به کشور

عصر سفر- رئیس سازمان حج و زیارت از ورود سالانه یک میلیون و 700 هزار زائر و گردشگر عراقی به ایران خبر داد و گفت: مذاکراتی با وزارت حج عراق برای تبادل زائر انجام شده است.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از مهر، حمید محمدی تأکید کرد: سالانه یک میلیون و 700 هزار زائر از عراق برای زیارت و گردشگری به ایران می‌آیند و به جز ایام اربعین، 2 میلیون و 300 هزار زائر ایرانی نیز برای زیارت عتبات عالیات به عراق سفر می‌کنند.

وی گفت: تاکنون برای تبادل زائر توافق دوجانبه انجام نشده اما اخیراً مذاکراتی با وزارت حج عراق انجام شده، کمیته‌ای شکل گرفته و قرار است اقداماتی در این خصوص انجام شود.

رئیس سازمان حج و زیارت درباره نارضایتی برخی از زائران از کیفیت پایین هتل‌ها در عراق گفت: شهرهایی مانند نجف، زیرساخت‌های بسیار ضعیفی دارد، به همین دلیل کیفیت هتل‌های این شهر با کربلا قابل مقایسه نیست؛ امکانات نجف ضعیف است و ما این را تائید می‌کنیم و سعی می‌کنیم شرایط بهتری را برای این افراد ایجاد کنیم.

وی به بحث نظارت برای خدماتی که به زائران ارائه می‌شود، اشاره و تصریح کرد: در این خصوص نظارت‌های لازم توسط بازرسان انجام می‌شود و رسیدگی می‌کنیم تا خدمات خوبی را برای زائران عتبات فراهم کنیم.

محمدی افزود: در حال حاضر 2500 دفتر زیارتی در استان‌ها فعالیت می‌کنند و اعزام‌ها از طریق این دفاتر انجام می‌شود، درحالی‌که تصور می‌شود در اعزام ها نوعی انحصار ایجاد شده، اما این موضوع درست نیست و الان دفاتر خدمات زیارتی هر استان در قالب شرکت مرکزی استان، کار اعزام زائران را انجام می دهند.