شبکه‌های اجتماعی متقاضیان ویزای آمریکا بررسی می‌شود

شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴:۰۰ 2 سال پیش

بر اساس قانون جدید؛

شبکه‌های اجتماعی متقاضیان ویزای آمریکا بررسی می‌شود

عصر سفر- وزارت خارجه آمریکا در پی اقدامات سخت‌گیرانه رئیس‌جمهوری این کشور مبنی بر ورود اتباع بیگانه، هم اکنون تصمیم به بررسی شبکه‌های اجتماعی متقاضیان دارد.

سرویس : ویزا

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از ایلنا، یکی از مقام‌های وزارت خارجه آمریکا به پایگاه خبری «هیل» اعلام کرد که مطابق با سیاست‌های جدید، تمامی افرادی که متقاضی ویزا اعم از تورسیتی و غیره هستند، می‌بایست شبکه‌های اجتماعی آنها به موازات اطلاعات فردیشان مورد بررسی قرار بگیرد.

همینطور یک گزینه برای افرادی که از شبکه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنند، در نظر گرفته خواهد شد. در صورتی که افراد در مورد استفاده از شبکه اجتماعیشان اطلاعات دروغ بدهند، عواقب منفی برای پرونده مهاجرتی‌شان ثبت خواهد شد.

این مقام وزارت خارجه در گفت‌وگو با هیل افزود: «شبکه‌های اجتماعی می‌توانند یک بنیان مناسب برای تروریست‌ها فراهم کند و ما در صورت کسب اطلاعات مناسب از این شبکه ها می‌توانیم از بروز اقدامات تروریستی در خاک کشورمان جلوگیری کنیم.»

«هینا شمسی» دبیر اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا در یک بیانیه گفته است: «این اقدام آمریکا مبنی بر چک کردن حساب های کاربری میلیون ها متقاضی ویزای آمریکا یکی از همان اقدامات عجب ترامپ به حساب می‌آید.»

شمسی افزوده است: « این احتمال وجود دارد که این قانون علیه بسیاری از متقاضیان مسلمان ویزای آمریکا مشکلات عدیده ای به وجود بیاورد که این مشکلات نوعی نژاد پرستی به حساب می‌آید و همینطور هیچ منفعتی در جهت حمایت از امنیت ملی برای آمریکا فراهم نخواهد آورد.»

این شبکه خبری از قول این مقام وزارت خارجه افزود: «تمامی تلفن‌های فرد متقاضی، خطوط قبلی وی، همینطور اینکه کسی از بستگان متقاضی در سازمان‌های تروریستی عضو بوده است و سابقه سفرهای او همگی مورد بررسی سفارت قرار خواهد گرفت.»