سفر اتباع ایرانی با ویزای رایگان به سن پترزبورگ ممکن شد

دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳:۰۰ 9 ماه پیش

سفر اتباع ایرانی با ویزای رایگان به سن پترزبورگ ممکن شد

عصر سفر- دولت روسیه در بخش نامه ای اعلام کرده است که اتباع ایرانی و 52 کشور دیگر اجازه سفر با ویزای الکترونیکی رایگان به سن پترزبورگ و استان لنینگراد را پیدا کرده اند.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از ایرنا، در دستور دولت روسیه اعلام شده است که بنا به مصوبه دولتی دهم ماه سپتامبر سال2019 این تصمیم گرفته شده است و بر اساس آن فهرست 53 کشور که اتباع آن می توانند با روادید عادی تجاری، توریستی و انسانی به صورت سند الکترونی به سن پترزبورگ و استان لنینگراد سفر کنند، منتشر شده است.

نام کشورهای ایران، ژاپن، آلمان، فنلاند، بلغارستان، واتیکان، مجارستان، یونان، دانمارک، هند، اندونزی، ایرلند، ایسلند، ایتالیا،مالزی، لوکزامبورگ، کویت، سوییس، چک، صربستان، کره شمالی، هلند، نروژ و اسپانیا در این فهرست دیده می شد که پایگاه خبری کابینه دولت روسیه منتشر شده است.  
در اطلاعیه دولت روسیه گفته شده است: این مصوبه توسط وزارت خارجه روسیه و به دستور ولادیمیر پوتین در تاریخ 18 جولای 2019 درخصوص شرایط ورود و خروج اتباع خارجی به مبادی ورودی سن پترزبورگ و استان لنینگراد تنظیم شده است.
دولت روسیه همچنین خاطرنشان کرده است که فهرست 53 کشوری که اتباع آنها می توانند با ویزای الکترونیکی به سن پترزبورگ و استان لنینگراد سفر کنند مشابه فهرستی است که برای سفر به استان کالینینگراد (منطقه ای متعلق به روسیه در ساحل دریای بالتیک) تنظیم شده و از اول ماه جولای سال جاری (10 تیرماه) به اجرا در آمده است.
در اطلاعیه دولت روسیه ابراز امیدواری شده است که ایجاد تسهیلات برای سفر اتباع خارجی به سن پترزبورگ و استان لنینگراد، به افزایش گردشگران خارجی در این منطقه کمک کند.
گفتنی است سال گذشته بیش از هشت میلیون گردشگر خارجی به سن پترزبورگ سفر کردند.
روسیه سال گذشته نیز ورود اتباع ایرانی و چندین کشور دیگر به منطقه خاور دور را از طریق بندر ولادی وستوک با ویزای الکترونیکی به اجرا درآورد.