پارامترهای فرودگاهی برای ارتقای پروازهای ایمن

دوشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹:۰۰ 4 سال پیش

ثبت 45500 پرواز در مهرماه 98;

پارامترهای فرودگاهی برای ارتقای پروازهای ایمن

عصر سفر-معاون هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها از انجام 45 هزارو 525 پرواز در مهرماه امسال خبر داد و پارامترهای فرودگاهی برای ارتقای پروازهای ایمن را تشریح کرد.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از تسنیم، محمد امیرانی با اشاره به اینکه بحث ایمنی مهمترین پارامتر شرکت فرودگاه ها به منظور افزایش پروازهای بین المللی است، اظهار کرد: طبق آمار و گزارش های ارسالی از مرکزکنترل فضای کشور، مهر ماه سال جاری تعداد پروازهای فایل شده نشست و برخاست بین المللی 26 درصد رشد داشته است.

وی افزود: شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ضمن آماده کردن زیرساخت های متناسب با پروازهای بین المللی، موجب پروازهای به موقع در فرودگاه ها شده به طوری که پروازها در مهرماه سال جاری که غالب آن پروازهای زیارتی بوده به خوبی و با ایمن ترین شکل انجام شد.

وی با یادآوری این‌که بیشتر پروازهای بین المللی در مهرماه، از فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)، مشهد مقدس و ایلام انجام شد، ادامه داد:‌به روز رسانی و نگهداری زیر ساخت های ناوبری فرودگاه امام خمینی (ره) بر عهده شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است و طبق قراردادی که با شهر فرودگاهی امضا شده ، ارائه سرویس هوانوردی در شهر فرودگاهی نیز برعهده شرکت فرودگاه‌هاست.

معاون هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، آمادگی فرودگاه های کشور برای ارائه سرویس و خدمات ایمن را مهم‌ترین عامل برای رشد پروازهای بین المللی اعلام و اضافه کرد:‌ طی مهر ماه سال جاری شاهد رشد 4 در صدی پروازهای داخلی بودیم که مهمترین عامل آن توسعه ناوگان شرکت های هواپیمایی و همچنین آمادگی شرکت فرودگاه ها برای پذیرش پروازها به صورت ایمن چه در حوزه هوانوردی و چه در سطح ارائه خدمات فرودگاهی به تمامی ایرلاین ها بوده است.

امیرانی یادآور شد: مجموع پروازها در مهر ماه سال جاری 45 هزار و 525 پرواز بوده است.