ساخت ترمینال خارجی فرودگاه شیراز کُند است

چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴:۰۰ 4 سال پیش

انتقاد نماینده مجلس از عملکرد شرکت فرودگاه‌ها؛

ساخت ترمینال خارجی فرودگاه شیراز کُند است

عصر سفر- نماینده شیراز در مجلس با انتقاد از روند کُند ساخت ترمینال بین المللی فرودگاه این شهر،گفت:‌از طریق کمیسیون عمران مجلس جلسه‌ای با وزیر راه در این‌باره تشکیل می‌شود.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از تسنیم، 19 مردادماه امسال علی اکبری نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توقف ساخت ترمینال بین المللی فرودگاه شیراز، گفته بود: با توجه به بازدیدی که از این پروژه داشته‌ام به دلیل توقف آن به وزیر راه و شهرسازی تذکر کتبی دادم.

وی با یادآوری این‌که سال گذشته و امسال از ترمینال جدید فرودگاه شیراز بازدید داشتم که متاسفانه روند ساخت این پروژه مناسب نیست و تقریبا متوقف شده است، افزود: این پروژه از اهمیت بسیار زیادی برای هم استان فارس و هم کشور برخوردار است، چراکه بعد از فرودگاه بین المللی امام خمینی، فرودگاه شیراز پُر ترددترین فرودگاه کشور به شمار می‌رود.

وی با بیان این‌که کل فرودگاه شیراز از نبود تجهیزات رنج می‌برد و به روز نیست، افزود:‌با مدیرکل فرودگا‌ه‌های استان فارس نیز در  این رابطه جلساتی داشته‌ایم، متاسفانه مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز تغییر کرده و منتظریم مدیر جدید این مسئله را پیگیری کند.

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که هدف ما از پیگیری ساخت ترمنیال جدید فرودگاه شیراز و توسعه آن تسریع در پیشرفت کار است، گفت:‌ با همکاری گمرک یک دستگاه ایکس ری در فرودگاه نصب شده، واقعیت آن است که ورود و خروج مسافران خارجی در فرودگاه شیراز زیاد است و برای کشور درآمدزایی به دنبال دارد. اما با این وجود این فرودگاه مشکلاتی دارد که  به تذکر کتبی به وزیر راه و شهرسازی منجر شده است.

با گذشت حدود چهارماه اما نماینده مردم شیراز در مجلس همچنان روند ساخت ترمنیال بین المللی شیراز را کُند ارزیابی می‌کند.

علی اکبری  با تاکید بر این‌که تذکرات لازم در این زمینه به وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها داده شده اما اتفاقی در این زمینه روی نداده است، افزود: انتظار داشتیم با توجه به اهمیت فرودگاه شیرزا، این فرودگاه و ترمنیال جدید ان هرچه سریع‌تر تمام و تجهیز شود.

وی با بیان این‌که فرودگاه شیرزا یکی از فرودگاه‌های پر ترافیک در پروازهای خارجی است، گفت: تقاضا برای سفر به کشورهای خلیج‌فارس از این فرودگاه زیاد است و توجه به این مسئله باعث درآمدزایی برای دولت خواهد شد.

وی با یادآوری این‌که با پیگیری‌های فراوان انجام شده یک دستگاه ایکس ری در فرودگاه شیراز نصب شد، افزود: با همکاران در کمیسیون عمران مجلس صحبت کرده‌ایم تا بتوانیم جلسه‌ای با حضور وزیر راه و شهرسازی جهت پیگیری مشکلات فرودگاه شیراز برگزار کنیم.

اکبری تاکید کرد: موضوع فرودگاه شیراز و ترمنیال خارجی آن از دستور کار خارج نشده و به طور جدی پیگیر مسائل آن هستیم.