اقامتگاهی از جنس لوله انتقال آب در عسلویه ایران (+عکس)

پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲:۰۰ 10 ماه پیش

اقامتگاهی از جنس لوله انتقال آب در عسلویه ایران (+عکس)

عصر سفر- مهندسان و فعالان عرصه گردشگری ایران با استفاده از لوله‌های بسیار بزرگ، اقدام به ساخت اقامتگاه توریستی در منطقه نفتی عسلویه در جنوب این کشور کرده‌اند.

سرویس : اخبار

 به گزارش پایگاه خبری«عصرسفر» به نقل از آناتولی محمدمهدی ستوده، مدیر دهکده گردشگری «پازارلند» در شهر عسلویه از توابع استان بوشهر ایران در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: اقامتگاه‌ «ویولا» از یک لوله GRP به طول 12 متر و قطر 3 متر ساخته شده است.

وی افزود: «این لوله‌ها در صنعت پتروشیمی از آنها برای انتقال آب استفاده می‌شود. آنها مقاومت بالایی در مقابل رطوبت دارند. از این رو در نزدیکترین فاصله به دریا قرار داده شده‌اند».

ستوده در ادامه سخنانش همچنین تصریح کرد:

«داخل لوله‌ها را با چوب طراحی و از کمترین فضا برای اقامت دو نفر بهترین استفاده را کردیم. نیمکت داخل اتاق را برای گذاشتن وسایل مصرفی مانند حوله به شکل جعبه ساخته‌ایم.

تعداد 21 اتاق لوله‌ای در این ساحل وجود دارد که هر کدام ظرفیت دو نفر را دارد. سرویس دهی در اتاق لوله ای در حد استاندارد هتل 4 ستاره است».

سحر یکی از مسافران مقیم در این اقامتگاه توریستی نیز به خبرنگار آناتولی گفت:

«وقتی وارد اتاق شدم از طراحی و شرایطی اینجا شگفت زده شدم. هرگز فکر نمی‌کردم که می‌توان در یک لوله اقامت داشت؛ آن هم لوله‌ای رو به دریا. شب هنگام خوابیدن می‌توان صدای امواج خلیج فارس را شنید».