کسادی نیویورک بدون گردشگران چینی

چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱:۰۰ 11 ماه پیش

کسادی نیویورک بدون گردشگران چینی

عصر سفر- با وجود ممنوعیت‌های مسافرتی متعدد برای گردشگران چینی، «نیویورک» و دیگر مقاصد گردشگری جهان با کاهش قابل‌ توجه تقاضا برای هتل و رستوران مواجه شده‌اند.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از ایسنا، مدیر یک هتل که در نزدیکی  فرودگاه «بین‌المللی لیبرتی نیوآرک» واقع شده و از لحاظ درآمد همواره به گردشگران چینی وابسته است، خسارتی را که عواقب ناشی از شیوع ویروس «کرونا»‌ به این هتل وارد کرده  100 هزار دلار تخمین زده است.

یک کمپانی تورهای گردشگری به زبان چینی که در «منهتن»‌ مستقر است نیز این روزها با 300 مورد لغو از سوی گردشگران چینی که این هفته نتوانسته‌اند به نیویورک‌ سفر کنند، مواجه شده است.

مالک یک آژانس مسافرتی که در منطقه «کویینز» شهر نیویورک‌ واقع است و  برای هفته جاری و هفته آینده سفرهایی را برای 200 گردشگر چینی رزرو کرده بود، از همین حالا به فکر این است که چه زمانی مجبور خواهد شد به منظور تعدیل نیرو، دو نفر از کارمندهای خود را اخراج کند.

درحالی که مسوولان حوزه سلامت در تلاشند تا شیوع این ویروس در جهان را کنترل کنند،‌ گرداننده‌های تورهای مسافرتی و آژانس‌های مسافرتی مستقر در نیویورک با خسارت‌های اقتصادی‌ای که در پی اتاق‌های خالی هتل‌ها و صندلی‌های خالی اتوبوس‌های گردشگری به وجود آمده، دست و پنجه نرم می‌کنند.

«الیزابت چین» که گرداننده یک آژانس مسافرتی در نیویورک‌ است، می‌گوید:‌ «این موضوع به یک معضل مالی جدی تبدیل خواهد شد. سفرها و تورهای گردشگری لغو شده‌اند.»‌

این روزها که دولت چین خروج تورهای گروهی از چین را ممنوع کرده و بسیاری از خطوط هوایی خدمات خود به این کشور را به حالت تعلیق درآورده‌اند، شهرهای بسیاری در سراسر جهان با بحران در حوزه صنعت گردشگری مواجه شده‌اند.

از زمانی که دو مورد مبتلا به این ویروس در انگلستان تایید شد، گرداننده‌های رستوران در  محله چینی‌های ‌لندن با افت شدید اقتصادی روبه‌رو شده‌اند.

«مارتین ما» که یک رستوران‌دار در محله‌ چینی‌های لندن است می‌گوید: «در مقایسه با چند ماه اخیر، ما  تقریبا 50 درصد از مشتری‌های خود را از دست داده‌ایم و دلیل آن ویروس جدید «کرونا» است.»

با این‌که مقام‌های نیویورک معتقدند اقدام‌ها و هشدارهای پیشگیرانه خود را به نحوی اجرا و منتقل کرده‌اند که سبب هراس مردم نشود، مالکان رستوران‌ها و فروشگاه‌های سه منطقه بزرگ‌چینی‌ها در نیویورک می‌گویند،‌ ویروس «‌کرونا» و ترس از شیوع آن تجارت‌ آن‌ها را دچار خسارت‌های جدی کرده است.

مقام‌های نیویورک سه مورد احتمالی مبتلا به این ویروس را شناسایی کرده‌اند. روز سه‌شنبه، نتیجه بررسی‌ها روی یکی از این افراد منفی بود ولی نتیجه آزمایش‌های دو فرد دیگر هنوز مشخص نیست.

کارکنان و مالکان رستوران‌هایی که در محله‌ چینی «‌منهتن» واقع شده‌اند می‌گویند وضعیت کسب و کار آن‌ها طی 10 روز گذشته 50 تا 70 درصد کاهش داشته است.

در شهر نیویورک، گردشگران چینی دومین گروه گردشگران خارجی محسوب می‌شوند. (گردشگران  بریتانیایی در رتبه نخست قرار می‌گیرند.)

در سال 2018، گردشگران چینی سومین گروه بزرگ گردشگران خارجی ایالات متحده  محسوب شدند و  شهر نیویورک و لس‌آنجلس از محبوب‌ترین شهرهای آن‌ها بودند.

«توریسم اکانامیکس» که یک کمپانی تحقیقاتی در زمینه صنعت گردشگری است، حدود 28 درصد کاهش گردشگران چینی را برای ایالات متحده در سال 2020 برآورد کرده است. این کمپانی برای ارائه نتایج این پیش‌بینی، از داده‌های موجود درباره شیوع ویروس بیماری «‌سارس»‌ استفاده کرده است.