توسعه ۱۵ فرودگاه کشور

دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷:۰۰ 9 ماه پیش

وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

توسعه ۱۵ فرودگاه کشور

عصر سفر- وزیر راه و شهرسازی از توسعه 15 فرودگاه کشور خبر داد و گفت: امسال 724 کیلومتر بزرگراه اجرا شده است.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز دوشنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان با اشاره به اینکه موانعی بر سرکارها وجود دارد اما با اراده قوی برطرف می‌شود، اظهار داشت: ما در دوران سختی به سر می بریم، چهل و یکمین سال انقلاب را جشن می‌گیریم و باید از ته دل شاد باشیم و جشن بگیریم.

جشن پیروزی انقلاب، جشن عزت و سربلندی است

وی با بیان اینکه جشن پیروزی انقلاب، جشن عزت و سربلندی است، عنوان کرد: آمریکایی‌ها هنوز در حسرت بازگشت به کشور هستند و در دوران قبل از انقلاب مسلط بر کشور بودند.

وزیر راه و شهرسازی، افزود: تمام جریان مدیریت دنیا را آمریکایی‌ها با مزاحمت‌های مستمری که ایجاد می‌کنند، اراده تصمیم گیری دولت‌ها را به مخاطره انداخته‌اند، با نفوذی که در نهادهای بین المللی دارند تمام مسیرهای طبیعی را تخریب می‌کنند و هدف آنها برقراری مسیرهای ناسالم است که بتواند فساد را در درون حاکمیت‌ها گسترش دهند.

اسلامی با بیان اینکه ما جزو معدود کشورهایی هستیم که کشورمان را با تصمیم خود و مستقل اداره می‌کنیم، گفت: هیچکس هم کمک نمی‌کند و مزاحمت هم بسیار است، مردم برای تحقق شعار استقلال، آزادی جمهوری اسلامی خون داده‌اند و هنوز هم می‌دهند، انقلاب هنوز تمام نشده و تازه در اوایل راه هستیم، ما می‌خواهیم جامعه برگرفته از دین را به دنیا نشان دهیم، مهم این است خط و مسیر خود را گم نکنیم.

وی با اشاره به اینکه وجه تمایز انقلاب ما با خیلی از کشورها، فاصله مشخص سلطه ستیزی و سلطه پذیری است، عنوان کرد: حجم کارهایی که بعد از انقلاب شده و دستاوردهایی که داریم متأثر از جوانان و نیروهای فرهیخته این سرزمین است، امروز در زمره کشورهای برجسته در حوزه دستاوردهای فناوری و علمی هستیم.

وزیر راه و شهرسازی، بیان داشت: یک بار دیگر مردم ما در 22 بهمن میثاق مجدد با امام و رهبری خواهند داشت و در انتخابات پیش رو نیز باید یک بار دیگر نشان دهیم این ملت زنده است و راهش را گم نکرده است.

توسعه 15 فرودگاه کشور

اسلامی با تاکید بر اینکه مهم این است که بتوانیم شکوفایی اقتصادی لرستان را متأثر از نگاه خودباوری محقق کنیم، گفت: مهم‌ترین مسئله در لرستان هم اشتغال است، سرزمین زیبای لرستان استعدادهایی دارد که اگر در بخش کشاورزی، خدمات گردشگری و… نگاه کنید ظرفیت بالایی از اشتغال را دارد.

وی با بیان اینکه روستاها باید در لرستان رونق یابند و اشتغال در آنها گسترش یابد، گفت: شاخص‌های اقتصادی و گزارشی که مرکز آمار ایران در جلسه هیئت دولت ارائه کردند حکایت از این داشت که با توجه به همه تلاطم‌هایی که اتفاق افتاده، شاخص‌ها نشان می‌دهد که اقتصاد آن از مسیر منفی متوقف شده است، امروز ایران به معنای واقعی کلمه کار برای عملیات‌های ساختمانی، پروژه‌های راه و بنادر و… زیاد شده است.

وزیر راه و شهرسازی، تصریح کرد: امروز آغاز پروژه مسکن را در لرستان داشتیم و خوشبختانه پروژه‌ها بخش ساختمان را از رکود خارج کرده و جان تازه ای به حوزه اشتغال هم می‌دهد، اینها با اهتمام ویژه دنبال می‌شود.

اسلامی با بیان اینکه در خصوص مصوباتی که در جلسه امروز داشتیم پیگیری می‌کنیم و کوتاهی نمی‌کنیم در پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای لرستان، بیان داشت: در حوزه بافت فرسوده، پیگیری می‌شود پروژه‌ها شتاب بگیرد، 104 کیلومتر برای 99 در برنامه گذاشته‌اند تا بتوانند توسعه دهند.

وی با اشاره به اینکه توقف‌های پروژه‌های راه لرستان هم دیگر دلیلی ندارد، با قول و قرارهایی که با قرارگاه گذاشته‌ایم کارگاه‌ها را در جبهه‌هایی که می‌توانند فعال می‌کنند، گفت: در خصوص آزادراه هم همینطور و تا اواسط تابستان افتتاح می‌شود و تا قبل از اتمام کار به بهره برداری می‌رسد.

وزیر راه و شهرسازی، گفت: 724 کیلومتر بزرگراه و یا باند دوم در کشور ایجاد کرده‌ایم امسال، تعدادی را افتتاح کرده‌ایم. حدود هزار کیلومتر راه روستایی کار شده است. بیش از 15 فرودگاه در برنامه توسعه قرار داشته است که شامل ترمینال، توسعه باند، اقلام هواشناسی و… بوده است.