اقامتگاه‌های گیلان در تعطیلات عید گران نمی‌شوند

شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸:۰۰ 9 ماه پیش

اقامتگاه‌های گیلان در تعطیلات عید گران نمی‌شوند

عصر سفر- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان گفت: هیچ‌یک از واحدهای اقامتی استان اجازه افزایش قیمت و گران‌فروشی در ایام نوروز 99 را ندارند.

سرویس : اخبار

 به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از میراث‌آریا، شهرود امیرانتخابی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان گفت: هیچ یک از واحدهای اقامتی استان اجازه افزایش قیمت و گران‌فروشی در ایام نوروز 99 را ندارند و این موضوع از سوی اداره‌کل نیز به آنها ابلاغ شده است. امیرانتخابی افزود: نرخ‌نامه‌های مصوب واحدهای اقامتی شامل هتل، هتل آپارتمان، مجتمع‌های گردشگری، رستوران‌های بین‌راهی و سفره‌خانه‌ها که معمولا در شهریور هر سال ابلاغ می‌شود امسال نیز انجام و برنامه‌ریزی برای بازدیدهای مشترک با سایر دستگاه‌های اجرایی برنامه‌ریزی شده است.
وی اظهار کرد: همچنین بازدید از کلیه تاسیسات گردشگری استان در نوروز 99 طی دو مرحله توسط چهار اکیپ بازرسی برنامه‌ریزی شده که به کنترل نرخ‌نامه‌های مصوب، نصب پروانه بهره‌برداری، تمدید کارت بهداشتی، بررسی کمیت و کیفیت اغذیه و رعایت نکات بهداشتی و... در این واحدها می‌پردازند. تعزیرات حکومتی، صنعت، معدن‌ و‌ تجارت، اماکن نیروی انتظامی و همکاران مشترک اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان در برنامه‌ریزی و اجرای طرح نظارت نوروزی هستند. امیرانتخابی بیان کرد: «گیلان رویایی سبز در بستری از تاریخ کهن» شعار سال 99 انتخاب شده و تبلیغات شهرستان‌ها نیز بر همین اساس انجام می‌گیرد. مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان برنامه‌ریزی برای برگزاری جشنواره‌های خوراک در شهرستان‌های مختلف، آیین‌های بومی و فرهنگی و برنامه‌های نوروزگاه را از دیگر اقدامات و برنامه‌های نوروزی گیلان عنوان کرد. وی با بیان اینکه برای توسعه گردشگری نباید تنها به دستگاه متولی اکتفا کرد بلکه همه دستگاه‌ها باید برای توسعه گردشگری پای کار بیایند، عنوان کرد: «بخشنامه‌های نوروزی به کلیه مراکز گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی درخصوص آمادگی کامل برای پذیرایی از میهمانان نوروزی ارسال شده است.» نزدیک به 4میلیون و 207 هزار گردشگر در نوروز 98 به گیلان سفر کرده و در اماکن اقامتی این استان اسکان یافتند.  گیلان دارای 106 هتل، 33 هتل آپارتمان، 85 مجتمع گردشگری، 49 مهمانپذیر، یک‌هزار و 833 خانه مسافر، 20 مجتمع سرگرمی‌تفریحی، 74 اقامتگاه بوم‌گردی، 382 بین راهی، یک اسکله مسافربری دریایی و 28 اسکله گردشگری دریایی است.