هواپیمایی نروژ؛ یکی دیگر از قربانیان اروپایی کرونا

پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵:۰۰ 11 ماه پیش

هواپیمایی نروژ؛ یکی دیگر از قربانیان اروپایی کرونا

عصر سفر- شرکت هواپیمایی نروژ تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا و افت شدید تقاضای سفرهای هوایی، پیش بینی درآمدهای سال 2020 خود را پس گرفت.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از ایسنا ، همزمان با شروع گسترده ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در صنعت هوانوردی برآورد کردند که شرکت‌های هواپیمایی بدون شک از بزرگترین قربانیان کرونا در جهان خواهند شد و بسیاری از آنها در صورت کمبود یا نبود زیرساخت های مستحکم مالی به مرحله ورشکستگی و فروپاشی خواهند رسید.

بر اساس تازه‌ترین خبری که در رویترز منتشر شده است، شرکت هواپیمایی نروژ  که به تازگی پیش بینی درآمدزایی و سودآوری خود را پس از سه سال زیان‌دهی و بدهکاری منتشر کرده بود، مجبور شد تحت تاثیر کاهش تقاضای سفرهای داخلی و خارجی ناشی از شیوع ویروس کرونا درکشورهای مختلف جهان، پیش بینی درآمدهای سال 2020 میلادی خود را پس گرفته و حذف کند.

این شرکت با انتشار بیانیه‌ای در روز پنجشنبه ضمن اشاره به افت تقاضای سفر و زمین‌گیر شدن تعداد بی‌شماری از هواپیماهای آن خاطر نشان کرده که هنوز برای پیش بینی در خصوص تاثیر و تبعات منفی شیوع این ویروس خطرناک بر درآمدزایی این ایرلاین بسیار زود است.

این شرکت همچنین اعلام کرده که قصد دارد از تاریخ 28 مارس تا 5 ماه مه سال جاری میلادی 22 پرواز خود را میان اروپا و ایالات متحده آمریکا لغو کند که از جمله مهمترین آنها خط پروازی روم به شهرهای لس آنجلس استان و نیویورک در آمریکا هستند.

تحلیل‌گران نیز پیشتر به این ایرلاین نروژی هشدار داده بودند که با توجه به قرض و بدهی‌های مالی هنگفت، این شرکت در مقابل ریزش شدید تعداد پروازهای ناشی از شیوع ویروس کرونا آسیب پذیری بسیار  بیشتر و بالاتری نسبت به سایر ایرلاین ها دارد. سهام این شرکت مستقر در اسلو، پایتخت نروژ، از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون 52 درصد سقوط کرده است.

نروژین ایر بزرگترین شرکت هواپیمایی نروژ محسوب می شود که به ارائه پروازهای ارزان قیمت و مقرون به صرفه شهرت دارد.