سفرها باعث گسترش ویروس کرونا می‌شود

دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹:۰۰ 3 سال پیش

سفرها باعث گسترش ویروس کرونا می‌شود

عصر سفر- معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بدون شک حضور مردم در خیابان‌ها و سفرهای آنان به استان‌های مختلف باعث گسترش و تثبیت ویروس کرونا می‌شود و فقط و فقط در خانه ماندن و پیگیری اصول خود مراقبتی یگانه راه غلبه بر این ویروس است.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از ایرنا، علی رضا رییسی روز دوشنبه درباره اهمیت در خانه ماندن در روزهای شیوع کرونا افزود: در خانه ماندن هموطنان و عدم حضور در معابر و خیابان‌ها رمز غلبه بر ویروس کرونا بوده و با تحمل و بردباری در مدتی کوتاه خواهیم توانست از این مرحله عبور کنیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره سفرهای برخی از هموطنان به استان‌های شمالی کشور در این روزها اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در این استان‌ها و اختصاص کامل امکانات بهداشتی و درمانی به اهالی این مناطق، دیگر امکانی برای خدمت رسانی حوزه سلامت به مسافران وجود ندارد و در صورت بیماری، مسافران گرامی با مشکلات وسیعی مواجه خواهند شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: با قدری تحمل و گذر از وضعیت فعلی می توان در ماه های آتی و در فضایی ایمن و مطمئن سفرها به اقصی نقاط کشور را انجام داد.

به گزارش ایرنا، تاکنون 7 هزار و 161 نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 237 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند و همچنین تعداد بهبود یافتگان به دو هزار و 394 نفر رسیده است.