آشفته‌بازار استرداد بلیت سفرهای نوروزی

سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵:۰۰ 8 ماه پیش

آشفته‌بازار استرداد بلیت سفرهای نوروزی

عصر سفر- با وجود تأکید وزیر راه و بخشنامه سازمان هواپیمایی بابت استرداد بلیت سفرهای نوروزی حمل‌ونقل هوایی و ریلی از مردم حداقل 40درصد جریمه کنسلی دریافت می‌شود.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از تسنیم، وزیر راه و شهرسازی 5 اسفند سال جاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و درخواست مردم برای استرداد وجه بلیت‌های خریداری‌شده قطار و هواپیما گفته بود: به دستگاه‌های متولی راه‌‌آهن و هواپیمایی ابلاغ شده است برای بازگرداندن هزینه بلیت مردم،‌ هزینه‌ای بابت لغو دریافت نشود.

محمد اسلامی تأکید کرد: «خیال مردم راحت باشد و جای  نگرانی نیست،‌ حتی مسافران هواپیما می‌توانند بلیت خود را به حالت open تبدیل کنند تا در زمان دلخواه دیگری اقدام به سفر کنند.»

یک روز بعد سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا شرکت های هواپیمایی و دفاتر خدمات مسافرتی موظف هستند وجه کامل بلیت‌های خریداری‌شده پروازهای داخلی و خارجی را که قبل از 5 اسفندماه خریداری شده است به‌طور کامل به مردم پرداخت کنند.

رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در این باره گفت: بر اساس این بخشنامه تمام شرکت‌های هواپیمایی ملزم به بازپرداخت وجه کامل بلیت پروازهایی هستند که تا قبل از تاریخ 5 اسفندماه 98 خریداری شده است.

وی با تأکید بر این‌که بازپرداخت وجه این بلیت‌ها باید بدون اخذ جریمه کنسلی صورت بگیرد، افزود: کسانی که از بخشنامه سازمان هواپیمایی تخطی کنند به مراجع ذی‌ربط معرفی خواهند شد.

وی تصریح کرد: هموطنان در صورت مشاهده موارد تخلف، آن را به سازمان هواپیمایی کشوری گزارش کنند.

 با وجود تأکید وزیر راه و شهرسازی مبنی برای استرداد وجه بلیت پروازها بدون هزینه لغو آن، اما خیال مردم راحت نیست، در یک نمونه یکی از مخاطبان تسنیم با ارسال تصویری از دریافت جریمه کنسلی توسط سایت فلایتیو (FLIGHTIO) برای پرواز تهران ــ مشهد ــ تهران خبر داده است.

وی در این باره می‌گوید: 15 بهمن امسال نسبت به خرید بلیت پرواز تهران ــ مشهد هواپیمایی آتا برای تاریخ 4 فروردین 99 و مشهد ــ‌ تهران (مورخ 9 فروردین 99) از سایت فلایتیو اقدام کردم.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و نگرانی‌ها بابت این موضوع و همچنین اعلام وزیر راه و شهرسازی برای کنسل کردن پرواز و دریافت وجه بلیت‌ها اقدام کردم.

وی بیان کرد: این در حالی است که متأسفانه سایت فلایتیو 40 درصد را بابت جریمه استرداد بلیت محاسبه و از مبلغ بلیت کسر کرد.