مذاکره برای پرواز به اسپانیا، آلمان و ایتالیا +جزییات

سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶:۰۰ 4 سال پیش

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی خبر داد:

مذاکره برای پرواز به اسپانیا، آلمان و ایتالیا +جزییات

عصر سفر- دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از مذاکره برای انجام پروازهای ایران به کشورهای اروپایی مانند اسپانیا، آلمان و ایتالیا خبر داد و گفت:به احتمال زیاد تا اول سپتامبر (11 شهریور) این پروازها راه اندازی شود.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از ایسنا، در پی شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزهای زمینی و هوایی کشورهای مختلف، پروازهای مسافری از بسیاری مبادی و به بسیاری مقاصد دنیا لغو شد و طی ماه‌های گذشته کشورهای بسیاری برای از سرگیری پروازهای مسافری خارجی خود با یکدیگر مذاکره کردند.

ایران نیز طی ماه‌های گذشته همین مذاکرات را در پیش گرفت و برخی از پروازهای خارجی خود را به صورت مشروط و با رعایت پروتکل‌های خارجی از سر گرفته است.

مقصود اسعدی سامانی - دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی- گفت: شرکت‌های هواپیمایی مانند ایران‌ایر برای پرواز به میلان، رم و مادرید در حال مذاکره و دریافت مجوز هستند و مذاکراتی را با آلمانی‌ها نیز آغاز کردند.

وی افزود: به نظر می‌رسد برای از سرگیری پروازهای اروپایی به ویژه به سه مقصد مذکور، مجوزهای لازم دریافت شده و احتمالا تا اول سپتامبر یعنی 11 شهریور ماه این پروازها از سرگرفته می‌شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره شرایط پروازهای خارجی در حال مذاکره اعلام کرد: قطعا همه کشورها پروتکل‌های بهداشتی خاص خودشان را دارند و این پروازها به صورت مسافری اما با رعایت شرایط بهداشتی و پروتکل‌ها این کشورها از سر گرفته خواهد شد و می توان به در اختیار داشتن تست منفی PCR کرونا برای مسافران و دیگر شرایط اشاره کرد.

وی تاکید کرد: قطعا همه مردم شرایط کلی درباره شیوع ویروس کرونا و چگونگی انجام از سرگیری این پروازها را می‌دانند و هر کشوری نیز متناسب با شرایط خودش و دیگر کشورها اقدام به اعمال شرایط بهداشتی میکند. بنابراین مردم خودشان باید قبل از خرید بلیط شرایط را مطالعه کنند و از آن خبر داشته باشند. ایرلاین‌ها نیز موظفند قبل از فروش بلیط این شرایط و پروتکل‌ها را به‌ اطلاع مسافران برسانند.