کرونا نرخ هتل‌ها را کاهش داد

پنجشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰:۰۰ 5 ماه پیش

رئیس جامعه هتل‌داران؛

کرونا نرخ هتل‌ها را کاهش داد

عصر سفر- رئیس جامعه هتل‌داران کشور با اشاره به اینکه نرخ کرایه هتل‌ها هر ساله در مهر افزایش می‌یابد، گفت: در حال حاضر به دلیل کرونا حتی با تخفیف‌های 60 درصدی هتل‌ها مسافر ندارند و ضریب اشغال هتل‌ها کمتر از 5 تا 7 درصد است.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصرسفر» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای جمشید حمزه‌زاده با بیان اینکه درسال‌جاری با توجه به شیوع کرونا و کاهش چشمگیر مسافران افزایش نرخ هتل‌ها مفهومی ندارد و با تحقق این موضوع به درآمد هتل داران افزوده نمی‌شود، افزود: در حال حاضر بسیاری از هتل‌ها در کشور تخفیف‌های 50 تا 60 درصدی ارائه می‌کنند، ولی حتی با این شرایط هم مشتری ندارند و ضریب اشغال هتل‌ها به صورت کلی کمتر از 5 تا 7 درصد است.

آقای حمزه‌زاده بیان داشت: اساس افزایش نرخ کرایه هتل‌ها بر اساس نرخ تورم سالیانه است، ولی حتی سال گذشته که تورم 53 درصد اعلام شد هتل‌ها نرخ کرایه خود را 10 تا 15 درصد افزایش دادند و تنها تعداد اندکی از هتل‌ها افزایش نرخ کرایه را به 20 درصد رساندند.

وی گفت: امسال هم اگر نرخ کرایه هتل‌ها افزایش یابد حداکثر تا 20 درصد است، ولی اکثر هتل‌داران علاقه‌مند به افزایش نرخ کرایه هتل به دلیل کمبود مسافر نیستند.

رئیس جامعه هتل‌داران کشور در پاسخ به این پرسش که حداقل و حداکثر نرخ کرایه هتل برای یک شب در کشور چقدر است، خاطرنشان کرد: نرخ‌ها متفاوت است حتی ممکن است در یک شهر 4 هتل سه ستاره نرخ کرایه یکسان نداشته باشند و عواملی مانند امکانات، جایگاه هتل و کیفیت خدمات در نرخ کرایه هتل تأثیرگذار است