عودت همه پول بلیت‌ در صورت ابطال پروازهای نوروزی از سوی ستاد مقابله با کرونا

جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۸:۰۰ 4 سال پیش

عودت همه پول بلیت‌ در صورت ابطال پروازهای نوروزی از سوی ستاد مقابله با کرونا

عصر سفر- دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: اگر با تشخیص ستاد ملی مقابله با کرونا قرار باشد پروازهای نوروزی انجام نشود، مسافرانی که بلیت تهیه کرده‌اند، همه پول بلیت را بدون کسر جریمه دریافت می‌کنند.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از فارس، مقصود اسعدی سامانی درباره موضوع ابطال بلیت پروازها و ‌جریمه کنسلی در پرواز‌های نوروزی بیان کرد: این موضوع پیش از این برای مسافران حمل و نقل هوایی ابهامی ایجاد کرده بود که ضرورت دارد، در این حوزه شفاف‌سازی شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: ‌اگر‌ مسافری خود درخواست کنسلی بلیت پرواز نوروزیِ خود را داشته باشد، طبق مقررات مشمول جریمه کنسلی می‌شود و مبلغی بابت کنسلی بسته به مدت زمان مانده به پرواز از کل پول بلیت، کسر و مابقی به مسافر برگردانده ‌می‌شود.

وی ادامه داد: اما اگر شرایط شیوع ویروس کرونا به نحوی باشد که ‌ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ کند، سفر در ایام نوروز ممنوع است، پول بلیت مسافران به صورت کامل به آنها عودت می‌شود؛ اگر ستاد مقابله با کرونا محدودیتی ابلاغ کند، قطعاً پول بلیت مسافران بدون کسر جریمه به آنهایی که برای ایام نوروز بلیت گرفته‌اند، پرداخت می‌شود و هیچ جای نگرانی برای مردم نیست.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تاکید کرد: پروازهای شرکت های هواپیمایی طبق مقررات و با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری انجام می‌شود؛ سیاست شرکت‌های هواپیمایی کاملا هماهنگ با سیاست‌های سازمان هواپیمایی کشوری است.

به گزارش فارس پیش از این ابهاماتی درباره ‌استرداد وجه بلیت در صورت لغو پروازهای نوروزی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا ‌یا تصمیم مسافر مبنی بر لغو سفر مطرح شده بود.