مسافران با تجهیزات زمستانی سفر کنند

جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷:۰۰ 3 سال پیش

معاون سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای:

مسافران با تجهیزات زمستانی سفر کنند

عصر سفر- مطاعی گفت: با توجه به شرایط فعلی بارش‌ها، از مسافران تقاضا می‌شود با تجهیزات زمستانی و به ویژه زنجیر چرخ در جاده‌ها تردد کنند.

سرویس : حمل و نقل

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از سازمان راهداری وحمل و نقل جاده‌ای، حیدر مطاعی معاون راهداری این سازمان گفت: با توجه به شرایط فعلی بارش‌ها که در هر ساعت با شدت بیشتری همراه با کاهش چشمگیر دمای هوا و وزش باد در مناطق کوهستانی همراه است، از مسافران و کاربران جاده‌ها تقاضا می‌شود با تجهیزات زمستانی و به ویژه زنجیر چرخ در جاده‌ها تردد کنند و قبل از سفر، از سلامت وسیله نقلیه خود، پر بودن باک بنزین و همچنین سلامت وسایل گرمایشی و تجهیزات زمستانی خودرو خود اطمینان حاصل کنند.

مطاعی خاطرنشان کرد: در زمستان امسال بیش از 12 هزار راهدار با حدود 9 هزار دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین راهداری در گردنه‌ها و مناطق کوهستانی و برف گیر محور‌های مواصلاتی و در 649 راهدارخانه مستقر هستند و با انجام عملیات راهداری زمستانی شامل برف روبی، نمک پاشی و یخ زدایی از سطح جاده‌ها به خدمات رسانی به کاربران جاده‌ها مشغولند که علاوه بر این امکانات، در صورت نیاز پیش بینی شده است از ظرفیت بخش خصوصی نیز به صورت کمکی استفاده شود.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همچنین افزود: با امکانات در اختیار، توان این را داریم که جاده‌های اصلی را باز نگه داریم، اما زمانی که پلیس و سازمان راهداری به این نتیجه برسد که جاده‌ای بسته شود به دلیل رعایت امنیت جانی مسافران و سرعت بخشی به بازگشایی و برف روبی در جاده‌ها، همکاری لازم از سوی مردم مورد انتظار است.

مطاعی اظهار داشت: در ساعات پایانی امروزپنجشنبه 27 دی ماه برودت هوا در استان‌های البرز، مازندران بیشتر شده و بارش برف نیز شدت می‌گیرد که این امر در خصوص استان‌های شرقی، شمال شرقی به ویژه گلستان، آذربایجان غربی، خراسان شمالی و خراسان رضوی هم مصداق دارد لذا از مردم تقاضا می‌شود در برنامه ریزی سفر‌های خود دقت لازم را داشته باشند و از انجام سفر‌های غیرضروری پرهیز کنند و در صورت سفر تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند.

وی تاکید کرد: هموطنان در صورت لزوم به انجام سفر‌های ضروری، لازم است قبل از حرکت از طریق شماره تلفن، اپ و سایت 141 از آخرین وضعیت جاده‌ها مطلع شوند.