گردشگران به «ماچوپیچو» بازمی‌گردند

سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸:۰۰ 2 سال پیش

گردشگران به «ماچوپیچو» بازمی‌گردند

عصر سفر- «ماچوپیچو»، مقصد گردشگری مشهور کشور «پرو» پس از ماه‌ها تعطیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا به روی بازدیدکنندگان باز شد.

سرویس : اخبار

به گزارش پایگاه خبری «عصر سفر» به نقل از ایسنا، «ماچوپیچو» ارگ باستانی «اینکاها» که هشت ماه به دلیل محدودیت‌های ناشی از گسترش ویروس کرونا به روی علاقه‌مندان بسته شده بود، با برگزاری یک مراسم بازگشایی شد.

با بازگشایی این مقصد گردشگری پرطرفدار، به دلیل لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی روزانه فقط 675 نفر اجازه ورود به این مکان را خواهند داشت که این رقم 30 درصد شمار بازدیدکنندگان روزانه این مکان در دوران پیش از کرونا محسوب می‌شود.

در شرایط عادی روزانه پنج‌هزار نفر از این مکان تاریخی که نقش مهمی را در گردشگری «پرو» برعهده دارد بازدید می‌کردند.

قرنطینه ناشی از ویروس کرونا در کشور «پرو» خسارت‌های بسیاری را به کسب و کارهای وابسته به گردشگری وارد کرده است. در دوره 100 روزه قرنطینه در کشور «پرو» شمار بسیاری از هتل‌ها، رستوران‌ها و کسب و کارهای وابسته به گردشگری واقع در منطقه «کوسکو» ورشکسته شدند.

«ماچوپیچو» که در قرن پانزدهم ساخته شده است در بیست‌وچهارم ژوئیه 1911 میلادی، به وسیله «هیرام بینگام»، تاریخ‌شناس آمریکایی در یک سخنرانی در دانشگاه ییل به دنیای غرب معرفی شد. او به‌وسیله راهنمایی محلی‌هایی که گه‌گاه به این سایت مراجعه می‌کردند به آن‌جا هدایت شد.

«ماچوپیچو» به عنوان میراث جهانی یونسکو در سال 1983 میلادی به ثبت رسیده و به عنوان یک شاهکار خالص معماری و نشانه‌ای منحصربه‌فرد از تمدن اینکاها شناخته می‌شود.